O klamerce

Parę słów o nas

Warsztaty i zajęcia dla dzieci.

Klamerka powstała po to, aby pomóc dzieciom odkrywać świat..
Ideą zajęć w Klamerce, jest rozwój i edukacja dzieci, poznawanie świata za pomocą wielu zmysłów, a także zabawa wśród rówieśników. Niezwykle ważne jest dla nas to, aby zajęcia odbywały się w atmosferze wzajemnego poszanowania, uwzględniając pomysły dzieci, ich preferencje, a także możliwości. Pragniemy, aby rozwój odbywał się przez zabawę, kierowany potrzebami dzieci.

Nazwa Klamerka powstała dzięki mojej córce, Lence. Nigdy nie byłam zwolennikiem dużej ilości zabawek w domu, raczej zależało mi na tym, żeby Lena uruchamiała własną wyobraźnię i korzystała z zabawek, które pierwotnie zabawkami nie są... I tak właśnie, rok temu, Lenka znalazła w koszu na pranie koszyk pełen klamerek i zaczęła się wielka zabawowa przygoda, które trwa po dzień dzisiejszy. I właśnie w 2017 roku postanowiłam sobie, że otwierając miejsca dla dzieci (o którym marzyłam już od dawna) nazwę je Klamerka. Ponad rok później moje marzenia spełniło się i powstała Klamerka. Miejsce pełne kreatywności, stworzone z pasją dla dzieci i ich rodziców.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że zajęcia są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla Was. Jest to doskonała okazja do wspólnej zabawy, przeżyć, nowych doświadczeń i wspomnień. Jednak należy mieć na względzie, że nie zawsze dziecko ma ochotę brać udział w zajęciach, ma na nie inny pomysł czy plan. Dla mnie- jako prowadzącej- jest to normalny etap dojrzewania każdego dziecka. Każdy jest indywidualnością, która ma prawo- tak jak zresztą i my dorośli- powiedzieć, że czegoś nie chce i nie będzie brał udziału w jakimś zadaniu. Dlatego nie zrażajcie się, kiedy Wasze dziecko podczas niektórych zadań będzie bierne, to nie oznacza, że ono z nich nie korzysta i nie uczy się nowych rzeczy.

Twórca Klamerki

  • Adrianna Gierszewska

    Z wykształcenia jestem pedagogiem dziecięcym, ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku edukacja elementarna i język niemiecki, a…