Niemieckie zabawy językowe

Zajęcia językowe przeznaczone są dla dzieci od 2- 5 lat, prowadzone będę w całości w języku niemieckim- metodą immersji. Zajęcia te, tak naprawdę nie będą się różnić od pozostałych grup zabawowych, będziemy na nich eksperymentowali, pobudzali sensorykę, tworzyli muzykę, tańczyli i wiele wiele innych, z jednym tylko zastrzeżeniem, że będziemy to wszystko robili w języku niemieckim.

Przez parę miesięcy odbywałam praktyki w polsko-niemieckim przedszkolu,  a przez rok pracowałam świetlicy językowej, w której pracowałam metodę immersji. Pracowałam też przed ponad dwa lata jako opiekunka w niemieckojęzycznej rodzinie i odbyłam praktyki w przedszkolach w Niemczech.

Chociaż metoda immersji brzmi z początku „strasznie”, rodzice mogą zastanawiać się, że dzieci nic nie będą rozumieć, to jednak daje ona bardzo dobre rezultaty i wbrew pozorom obcy język wcale nie stanowi dla dzieci problemu.

W tej metodzie bardzo istotne jest to, aby słowo mówione nie było jedyną formą pracy z dziećmi, bardzo dużą wagę przywiązuje się do gestykulacji, obrazków czy innych form, które pomogą dziecku zrozumieć kontekst.