Idea klamerkowych zajęć

Wiecie jakie zajęcia przygotowuję dla Was w Klamerce? Już spieszę z krótkim wyjaśnieniem ❤️ każdy tydzień to zajęcia inspirowane innym zmysłem, odpowiednio: wzrok, słuch, dotyk i węch.

A czego możecie doświadczyć podczas tych warsztatów?

▪️w tygodniu zmysłu czeka na Was za każdym razem inna aranżacja sali zajęciowej, tak by zmysł wzroku był pobudzony. Zmysłowe zuchy będą niejednokrotnie wykonywały wielkoformatowe prace plastyczne, bawili się światłem i cieniem, operowali kolorem i barwą🎨

◾️tydzień zmysłu słuchu to prawdziwa taneczna i muzyczna przygoda! Wspólne hulańce, gra na instrumentach, zabawa przy ścianie dźwięku to moc radości dla wszystkich, tych małych, ale i tez tych nieco większych 🎼 „ dzień dobry, witamy, serdecznie zapraszamy (...)” zna każdy obecny i były klamerkowicz🍒

◾️tydzień zmysłu dotyku, to najbardziej sensoryczny z tygodni. To wlasnie tutaj bawimy się sensorycznym pudłami z różną zawartością, malujemy strukturalnymi farbami, ćwiczymy małe raczki ugniatając przeróżne masy🤝 to właśnie podczas tego tygodnia, maluchy mają możliwość przejścia przez sensoryczne ścieżki, pokonanie toru przeszkód lub zabawy w galaretce!

◾️i ostatni tydzień, to zmysł węchu. To wlasnie tutaj, będzie okazja do przesypywania pachnących ziarenek lub kryształków. Podczas tych tygodni niejednokrotnie doświadczycie tańców z pachnącymi wstążeczkami. A oprócz tego, będzie i pachnąca piana, i malowanie świeczkami i aksamitna, zimna, słodko pachnąca masa! I i i... wiele więcej!

Tak, po krótce! wygląda opis założeń klamerkowych zajęć. Nie opisałam wszystkich aktywności, które mają miejsce podczas warsztatów, bo po pierwsze nie starczyłoby Wam czasu na czytanie ❤️ a po drugie, ciagle wpadam na nowe, genialne pomysły!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz